PLANET PALEO DIGESTIVE COLLAGEN - HYDROLYZOVANÝ HOVĚZÍ KOLAGEN PRO LEPŠÍ ZAŽÍVÁNÍ

Neohodnoceno
 

245g

Dostupnost Objednáno
Běžná cena 1 115 Kč
Ušetříte 279 Kč (–25 %)
836 Kč
Kód produktu 1721
Značka Planet Paleo
Kategorie DOPLŇKY STRAVY
Položka byla vyprodána...
 
  • Kolagen pro lepší zažívání od Planet Paleo obsahuje směs bylin, ko-aktivních živin a kolagenových peptidů.
  • Mimo jiné v něm najdete l-Glutamin, Kvercetin, Lactobacillus plantarum a proteázu - jedná se o pokročilý kolagenový celek pro zdravé zažívání.
  • Kolagen pro lepší zažívání od Planet Paleo má díky přidané mátě peprné svěží příchuť.
  • Kolagen byl vždy nezbytnou součástí správné a zdravé výživy našich předků.
  • Kolagen podporuje celkově dobrou tělesnou kondici a zajišťuje flexibilitu končetin.
  • Kolagen obnovuje mrtvé kožní buňky a zvyšuje elasticitu pokožky.
  • Kolagen podporuje ochranu vitálních orgánů a posiluje šlachy a vazy.
  • Značka Planet Paleo vyrábí vysoce bio-dostupný hydrolyzovaný kolagen.

 

Kolagen tvoří téměř třetinu z tisíců různých typů bílkovin, které existují v našem těle. Je to hlavní strukturální bílkovina, která dodává pevnost a tvoří podporu tělesných tkání včetně kůže, kostí, šlach, vazů, chrupavek, svalů a cév. Naše tělo je schopno si kolagen samo vytvářet zhruba do věku 25 let. Poté tato schopnost rapidně klesá a čím jsme starší, tím více jej potřebujeme doplňovat z jiných zdrojů. Původ kolagenu a jeho čistota je proto absolutně nezbytná pro naše zdraví - kupovat neověřenou a levnou značku nemá v tomto případě smysl. Britská značka Planet Paleo garantuje původ kolagenu a má ve VB vynikající pověst. Planet Paleo kolagenové prášky se prodávají v předních řetězových prodejnách se zdravou výživou a jsou doporučovány v široké paleo komunitě. 

KOLAGEN PRO LEPŠÍ ZAŽÍVÁNÍ PLANET PALEO

Tento kolagen od Planet Paleo je velmi pečlivě a odborně formulovaná směs bylin, aktivních živin a kolagenových peptidů pro zdravý a funkční trávící systém.
hlavní směsi se nachází BIO hovězí kolagenmáta peprná, kořen lékořice a artičok. Hovězí kolagen Planet Paleo je vysoce kvalitní kolagen ze skotu, který se pase na čisté trávě. Zažívací vlastnosti máty peprné jsou velmi dobře známé, napomáhá při všech druzích žaludečních potíží, uvolňuje křeče, zlepšuje žaludeční nevolnost při kocovině, zastavuje zvracení, napomáhá u koliky a nemoci střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při podrážděném žlučníku či žlučových kamenech, celkově zlepšuje vylučování žluče a posiluje celou nervovou soustavu, má mírné afrodiziakální účinky.
Velmi dobrá je kombinace máty s dalšími bylinami a proto v tomto kolagenu najdete ještě lékořici a artičok. Věděli jste, že lékořice je 50x sladší než řepný cukr? Proto se jí díky této vlastnosti přezdívá sladké dřevo. Její přednost je především v tom, že se hodí výborně do různých směsí, jelikož maskuje nepříjemnou chuť některých bylin. Používá se především do směsí určených pro žaludek, protože podporuje zažívání a zdraví trávicí soustavy. Je to také antioxidant.
Účinky artyčoku v lidském organismu jsou dány působením obsažených látek zvaných fenoly. Tyto látky zvyšují produkci žluči v játrech, a tak přispívají k lepšímu trávení. Je to také antioxidant.

KO-AKTIVNÍ SMĚS OBSAHUJE DŮLEŽITÉ SLOŽKY

L-GLUTAMINKVERCETINVITAMÍN B6, VITAMÍN A

Podle PharmDr Margity Slimákové (odkaz na článek), je L-glutamin rozhodující pro jakýkoli dietní program, který cílí na léčbu syndromu zvýšené propustnosti střev. Glutamin je esenciální aminokyselina, která působí protizánětlivě a která je nezbytná pro růst a obnovu střevní sliznice. L-glutamin chrání a obaluje buněčné stěny a odpuzuje dráždivé látky. Kvercetin zlepšuje funkci střevní bariéry tím, že utěsňuje střeva díky produkci speciálních bílkovin. Také stabilizuje žírné buňky a snižuje uvolňování histaminu, což je běžné u potravinové nesnášenlivosti. Nové studie také prokázaly jeho účinnost při léčbě ulcerózní kolitidy. Kořen lékořice (DGL) je adaptogenní bylina, která pomáhá vyrovnávat hladinu kortizolu a zlepšuje produkci kyseliny v žaludku. Lékořice podporuje přirozené procesy těla, které zachovávají sliznice žaludku a dvanáctníku. Tato bylina je zvláště vhodná v případech, kdy je syndrom zvýšené propustnosti střev způsoben emocionálním stresem. 
Vitamín A se v přírodě vyskytuje ve dvou formách, A1 a A2, kdy známější z nich je retinol (vitamín A1). Tento vitamín je nesmírně důležitý pro zdravé očiNedostatek vitamínu A může způsobit šeroslepost a bolest očí (např. při přechodu ze tmy na světlo), zesílit sklon k zánětu očních spojivek a poškození oční sítnice. Mimo zrak, může jeho nedostatek způsobit rohovatění a šupinatění kůže, snížení pohlavní aktivity, zpomalení pohlavního vývoje, snížení potence, snížení imunity, sklon k zánětům a dalším příznakům, jako je ztráta chuti nebo u dětí zpomalení či zastavení růstu. Vitamín A velmi pozitvně působí na organismus v kombinaci s vitamíny skupiny B.
Vitamín B6 neboli pyridoxin je důležitý pro činnost celé řady enzymů podílejících se na látkové přeměně. Podporuje činnost nervové soustavy i imunitního systému, přispívá k hormonální rovnováze a působí proti stresu a únavě.  Nedostatek pyridoxinu se může projevit únavou, podrážděností, cukáním očních víček a kožními problémy. Vyšší dávky pyridoxinu potřebují lidé s velkým příjmem bílkovin (vrcholoví sportovci), uživatelky hormonální antikoncepce či pacienti s celiakií.

TRÁVÍCÍ ENZYMY A MIKROFLÓRA

V tomto kolagenu najdete přátelskou bakterii Lactobacillus plantarum z rodu Lactobacillu, která se běžně vyskytuje v kvašených potravinách. Patří mezi tzv. grampozitivní bakterie a produkuje oba druhy optických izomerů kyseliny mléčné. Poprvé byla tato bakterie izolována z lidských slin. Tato bakterie také produkuje a uvolňuje enzym oxalát dekarboxylázu, který rozkládá šťavelany a tím zabraňuje jejich usazování v ledvinách a vytváření kamenů v močových cestách. K dalším uváděným vlastnostem patří antioxidační aktivita a rovněž i to, že pomáhá udržovat střevní průchodnost. Pomáhá totiž potlačovat růst bakterií produkující plyny a tím snižuje riziko vzniku nežádoucí plynatosti. K přežití v našem trávicím traktu této bakterii také pomáhá schopnost produkovat antimikrobiální látky, které působí proti některým cizorodým bakteriím. Také produkuje aminokyselinu lysin, což je vzácné mezi druhy rodu Lactobacilus.
Proteáza je označení pro celou skupinu enzymů. Proteázy patří mezi fylogeneticky (z hlediska vývoje druhů organismů) velmi staré bílkoviny, které se vyvinuly už u primitivních organismů, tzv. archebakterií.Jejich funkcí v organismu je štěpit bílkoviny.

KOLAGEN V HISTORII A KUCHYNI

Slovo 'kolagen' je odvozeno z řeckého slova 'kolla', lepidlo, tzn. je to látka, která doslova drží tělo pohromadě. Od nepaměti byla jídla přirozeně bohatá na kolagen součástí životospráv po celém světě - od afrického ragů z hovězí oháňky, či francouzského bujónu po domácí kuřecí vývar vaší babičky na léčbu všech neduhů. Právě (staro) moderní způsob stravování známý jako PALEO získal svůj název od našich předků z doby kamenné, kteří se stravovali potravinami bohatými na bílkoviny. Konzumovali celá zvířata, včetně kostí, a nad ohněm si mimo jiné vařili i na kolagen bohaté polévkové vývary z kostí.
Kdo ovšem v dnešní uspěchané době má čas se vyvařovat s takovými dobrými polévkami z kostního vývaru...? Málokdo, a tak je opravdu nezbytné si ubývající kolagen doplňovat z jiných zdrojů - přizpůsobených našim nabitým životům. Navíc je vcelku obtížné a drahé pravidelně kupovat a konzumovat kvalitní BIO maso či ryby, které zajistí ten nejkvalitnější protein pro náš organismus. Levné maso z velkochovů vám spíš uškodí než pomůže.
Zakladatel značky Planet Paleo, Ben Shouler, je volným zastáncem životního stylu PALEO - bere si z něj to, co mu osobně vyhovuje, protože jeho netolerance vůči mléčným výrobkům a obilovinám mu nedovoluje tento druh stravování dodržovat do puntíku. V minulosti pracoval v oblasti přírodních doplňků zdravé výživy a vždy chtěl vyvíjet vlastní výrobky. Osobně měl vynikající výsledky z pravidelného užívání kolagenu pro svůj zažívací systém a cítil, že na britském trhu chyběl kolagen nejvyšší kvality získávaný ze skotu, který se pase na čisté trávě.

PROČ VLASTNĚ POTŘEBUJEME KOLAGEN?

Naše tělo je schopno si kolagen samo vytvářet zhruba do věku 25 let. Poté tato schopnost rapidně klesá a čím jsme starší, tím více jej potřebujeme doplňovat z jiných zdrojů. Dlouhodobý nedostatek kvalitního kolagenu způsobuje kolagenové choroby, tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu. Tyto choroby postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. Kolagen je nejdelší molekulou v lidském těle. Často je označován jako "supermolekula". Průměrná molekulová hmotnost kolagenové molekuly je 300 tisíc daltonů. Je to příliš mnoho na to, aby ji tělo absorbovalo po zkonzumování v její přirozené formě. 

DÁVKOVÁNÍ

1 porcovací lžíce (najdete ji uvnitř produktu) 1x nebo 2x denně s jídlem nebo mezi jídly. Smíchejte alespoň s 200ml vody nebo džusu. Lze pít v teplých (ne horkých) nápojích. Tento kolagen obsahuje 35 dávek (1dávka=7g).

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

OBSAH
7g
HLAVNÍ SMĚS
 
Hovězí kolagen
3500mg
Máta peprná (listy)
730mg
Kořen lékořice
350mg
Artyčok
50mg
SPOLU-AKTIVNÍ SMĚS
 
l-Glutamin
2000mg
Kvercetin
100mg
Vitamin B6
20mg
Vitamin A
500iu
TRÁVÍCÍ ENZYMY A MIKROFLÓRA
 
Lactobacillus Plantarum
2 biliony živých kultur*
Proteáza
11,088 HUT
*skladovatelné při pokojové teplotě
Bez přídavných látek, barviv, dochucovadel a konzervantů.
Produkt neobsahuje pšenici, lepek, mléčné stopy a sóju.

SLOŽENÍ

Collagen Hydrolysate (Hydrolyzovaný hovězí kolagen), Peppermint leaf, L-Glutamine, Deglycyrrhizinated liquorice root, Lactobacillus Plantarum, Quercetin, Artichoke leaf, B6 (Pyridoxine hydrochloride), Vitamin A (Retinyl acetate), Protease..

UPOZORNĚNÍ

Doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotní nebo očekávající těhotenství, konzultujte užívání výrobku s výživovým poradcem.
Skladujte mimo dosah dětí a mimo zdroj tepla a vlhka.