PLANET PALEO OSTEO COLLAGEN - HYDROLYZOVANÝ HOVĚZÍ KOLAGEN PRO PODPORU KOSTÍ, VAZIVA A ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Neohodnoceno
 

175g

Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 1 225 Kč
Ušetříte 306 Kč (–25 %)
919 Kč
Kód produktu 1604
Značka Planet Paleo
Kategorie DOPLŇKY STRAVY
Položka byla vyprodána...
 
  • Směs nejkvalitnějšího hovězího kolagenu, minerálů v chelátové formě a výživných bylin.
  • Osteo Kolagen složení je specificky zaměřeno pro podporu zdravých kostí a funkční štítnou žlázu.
  • Obsahuje magnesium glycitát, zinek glycitát,vitamíny A1 a K2.
  • Osteo Kolagen Planet Paleo je ochucen citrusovou příchutí citronu.
  • Kolagen byl vždy nezbytnou součástí správné a zdravé výživy našich předků.
  • Kolagen podporuje celkově dobrou tělesnou kondici a zajišťuje flexibilitu končetin.
  • Kolagen obnovuje mrtvé kožní buňky a zvyšuje elasticitu pokožky.
  • Kolagen podporuje ochranu vitálních orgánů a posiluje šlachy a vazy.
  • Značka Planet Paleo vyrábí vysoce bio-dostupný hydrolyzovaný kolagen.
Kolagen tvoří téměř třetinu z tisíců různých typů bílkovin, které existují v našem těle. Je to hlavní strukturální bílkovina, která dodává pevnost a tvoří podporu tělesných tkání včetně kůže, kostí, šlach, vazů, chrupavek, svalů a cév. Naše tělo je schopno si kolagen samo vytvářet zhruba do věku 25 let. Poté tato schopnost rapidně klesá a čím jsme starší, tím více jej potřebujeme doplňovat z jiných zdrojů. Původ kolagenu a jeho čistota je proto absolutně nezbytná pro naše zdraví - kupovat neověřenou a levnou značku nemá v tomto případě smysl. Britská značka Planet Paleo garantuje původ kolagenu a má ve VB vynikající pověst. Planet Paleo kolagenové prášky se prodávají v předních řetězových prodejnách se zdravou výživou a jsou doporučovány v široké paleo komunitě. 

OSTEO KOLAGEN PLANET PALEO

Kostní (latinsky OSTEO) kolagen od Planet Paleo je velmi pečlivě a odborně formulovaná směs hovězího kolagenu, synergicky působících bylin a spolu-aktivních živin pro podporu zdravývh kostí a kloubů a také hormonální rovnováhu spojenou se správnou funkcí štítné žlázy.

HLAVNÍ SMĚS

hlavní směsi se nachází BIO hovězí kolagenchaluhy, kopřivy a přeslička společně se zázvorovým kořenem pro podporu zdravých a silných kloubů a kostí. Byliny jako jsou mořské řasy nebo kopřivy a přeslička se původně sbírali a přidávali do polévkových hovězích vývarů pro jejich vysoké výživové hodnoty a pozitivní vliv na lidský organismus, který musel být silný a odolný, aby přežil v těžkých podmínkách, které tehdy panovaly.

PROČ CHALUHY

Chaluhy jsou mořské řasy, které obsahují velké množství jódu. Je všeobecně známo, že nedostatek jódu negativně ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy, protože je na něm existenčně závislá. Štítná žláza je nesmírně důležitý hormon, který reguluje celkový metabolický obrat v našem těle. Kromě doplnění jódu se chaluhy konzumují kvůli podpoře hubnutí, růstu vlasů, zdravých kloubů a pro snížení vysokého tlaku a cholesterolu.

PROČ KOPŘIVY

Kopřiva obsahuje vápník, hořčík, fosfor, železo, síru, draslík, jód, křemík, sodík, vitamíny A, C, B2, K a karotenoidy. Listy kopřivy obsahují flavinoidy, organické kyseliny (glycerolová, glykolová , mravenčí) a také chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny a acetylcholin. Díky těmto složkám má bezpočet skvělých účinků na lidské zdraví, mezi které patří pročišťování krve, zdravější pokožka a hustší vlasy, lepší vylučování a silnější imunita.

PROČ PŘESLIČKA

Přestože je všeobecně považována za plevel, má tato rostlinka v lidovém léčitelství své nezaměnitelné místo. Má vysoký obsah flavinoidů, což zvyšuje objem moči a pomáhá z těla odplavovat přebytek kyseliny močové. Používá se také při léčbě močových kamenů, při revmatismu a dně. Přeslička také obsahuje křemík, který zpomaluje proces stárnutí a má vliv na kvalitu vlasů a nehtů, konkrétně se postará o lesklejší vlasy a silnější, neroztřepené nehty.

PROČ ZÁZVOROVÝ KOŘEN

Kořeni zázvoru se říká všelék a jeho vlastnosti jsou velmi dobře známé. Do Osteo kolagenu se přidává pro svou schopnost posilovat kosti a chrupavku, odstraňovat otoky svalů a poct únavy. Pro své protizánětlivé účinky je dobrou prevencí proti kloubním zánětům.
KO-AKTIVNÍ SMĚS
Ko-aktivní směs obsahuje minerály jako jsou magnesium glycinát a zinek glycinát, mangan, bór, měď, selen, a také vitamín A a vysoce bio-dostupný vitamín K2 (Menaquinone-7). Minerály ovlivňují metabolismus, růst a tvorbu tkání, metabolismus a podílejí se třeba i na vedení nervových impulzů. Protože si lidské tělo nedokáže minerály samo vytvořit, musíme se přijímat v potravě. Ovšem pozor se musí dávat na to, aby byly minerály v chelátové formě, kde se vstřebatelnost do těla pohybuje mezi 40-90%. Díky tomu, že je pro tělo vstřebávání aminokyselin naprosto přirozené, využijete minerály v chelátové formě mnohonásobně víc než minerály anorganické. Jednoznačně to dokazují vědecké studie, které potvrzují maximální využitelnost chelátových forem. Hlavním důvodem je to, že minerál ve formě chelátu, prochází v této formě nezměněn žaludkem a následně je také tato celá chelátová forma vstřebaná přes sliznici tenkého střeva. V Osteo kolagenu najdete následující minerály v chelátové formě.

PROČ MAGNESIUM GLYCINÁT

Hořčík ve formě bisglicinátu hořečnatého je jednou z nejlepších forem (nejvíce biologicky dostupná a vstřebatelná forma), která navíc nevyvolává průjem. Dostupnost je až 80%. Hořčík pomáhá udržovat lidské tělo v dobré fyzické i psychické kondici, zlepšuje energii a vytrvalost, působí proti křečím, posiluje nervovou soustavu a zlepšuje nehty, vlasy a zuby, udržuje silné kosti, klouby a zuby a má ještě mnoho jiných pozitivních účinků.

PROČ ZINEK GLYCINÁT

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se vyskytuje v mnoha orgánech, tkáních a tělních tekutinách (kosti, kůže, vlasy, zuby, cévnatka oka, játra, slinivka, varlata). Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Doporučená denní dávka pro dospělého je cca 15mg. Zinek v chelátové vazbě zajišťuje vstřebatelnost minerálu ze 60 – 70% oproti anorganickým formám minerálu, kdy se do těla absorbuje kolem 10% a zbytek se bez účinku vyloučí. Přestože jsou tyto formy minerálu dražší, jejich kvalita a účinnost je podstatně vyšší - navíc minerály v chelátových vazbách při rozkladu nedráždí žaludek a epitel střeva jako běžný minerál.

PROČ VITAMÍN A

Vitamín A se v přírodě vyskytuje ve dvou formách, A1 a A2, kdy známější z nich je retinol (vitamín A1). Tento vitamín je nesmírně důležitý pro zdravé očiNedostatek vitamínu A může způsobit šeroslepost a bolest očí (např. při přechodu ze tmy na světlo), zesílit sklon k zánětu očních spojivek a poškození oční sítnice. Mimo zrak, může jeho nedostatek způsobit rohovatění a šupinatění kůže, snížení pohlavní aktivity, zpomalení pohlavního vývoje, snížení potence, snížení imunity, sklon k zánětům a dalším příznakům, jako je ztráta chuti nebo u dětí zpomalení či zastavení růstu. Vitamín A velmi pozitvně působí na organismus v kombinaci s vitamíny skupiny B, C, E, zinkem, vápníkem, selenem a fosforem, což je hlavní důvod proč jej najdete i ve složení Osteo kolagenu.

PROČ VITAMÍN K2

Vitamín K2 je velmi důležitý pro zdravé kosti, srdce a prevenci rakoviny. Bohužel je ho ve stravě nedostatek a lékaři o něm téměř nic nevědí. V potravinách lze Vitamín K2 získat z fermentovaných zdrojů jako je domácí kvašené zelí, fermentovaný sójový sýr natto, nebo z vajec a másla, které jsou z kontrolovaného zemědělství. Příjem vitamínu K2 je naprosto nezbytné zajistit při užívání doplňků vápníku a vitamínu D. Nejdůležitější funkcí vitamínu K2 je zajištění pohybu vápníku v organismu. Na jedné straně tento vitamín podporuje ukládání vápníku v kostech a zubech. Na druhé straně napomáhá odstraňovat vápník z míst, kde není žádoucí, jako jsou cévy, nervové a mozkové tkáně, kloubní pouzdra a další měkké tkáně. Podle PharmDr. Slimákové se jako nejvhodnější předpokládá denní dávka 180 až 200 mcg. Běžný příjem ve vyspělých zemích je pouhých 10% uvedeného množství. Nedostatek vitamínu K2 je přitom spojován s vyšším rizikem vzniku osteoporózy, mozkové mrtvice a srdečního infarktu, diabetu, ledvinových kamenů a nádorových onemocnění.

PROČ MANGAN

*Mangan je potřebný k tvorbě tyroxinu, hormonu štítné žlázy. Je vždy vázán v bílkovinách a v této podobě je součástí enzymů. Tímto způsobem podporuje tvorbu a obnovu chrupavky a látkovou výměnu tuků a sacharid. Je nezbytný pro správnou mineralizaci kostí a pro správnou funkci nervového systému. Největší koncentrace manganu je v játrech a ledvinách, ale značné množství je obsaženo i v kostech. Množství manganu v lidských tkáních, hlavně v kostech, se snižuje s věkem. Doporučená denní dávka je mezi 2-5mg.
*zdroj: Bakalářská Práce, Minerální látky nejen ve výživě sportovce

KOLAGEN V HISTORII A KUCHYNI

Slovo 'kolagen' je odvozeno z řeckého slova 'kolla', lepidlo, tzn. je to látka, která doslova drží tělo pohromadě. Od nepaměti byla jídla přirozeně bohatá na kolagen součástí životospráv po celém světě - od afrického ragů z hovězí oháňky, či francouzského bujónu po domácí kuřecí vývar vaší babičky na léčbu všech neduhů. Právě (staro) moderní způsob stravování známý jako PALEO získal svůj název od našich předků z doby kamenné, kteří se stravovali potravinami bohatými na bílkoviny. Konzumovali celá zvířata, včetně kostí, a nad ohněm si mimo jiné vařili i na kolagen bohaté polévkové vývary z kostí.
Kdo ovšem v dnešní uspěchané době má čas se vyvařovat s takovými dobrými polévkami z kostního vývaru...? Málokdo, a tak je opravdu nezbytné si ubývající kolagen doplňovat z jiných zdrojů - přizpůsobených našim nabitým životům. Navíc je vcelku obtížné a drahé pravidelně kupovat a konzumovat kvalitní BIO maso či ryby, které zajistí ten nejkvalitnější protein pro náš organismus. Levné maso z velkochovů vám spíš uškodí než pomůže.
Zakladatel značky Planet Paleo, Ben Shouler, je volným zastáncem životního stylu PALEO - bere si z něj to, co mu osobně vyhovuje, protože jeho netolerance vůči mléčným výrobkům a obilovinám mu nedovoluje tento druh stravování dodržovat do puntíku. V minulosti pracoval v oblasti přírodních doplňků zdravé výživy a vždy chtěl vyvíjet vlastní výrobky. Osobně měl vynikající výsledky z pravidelného užívání kolagenu pro svůj zažívací systém a cítil, že na britském trhu chyběl kolagen nejvyšší kvality získávaný ze skotu, který se pase na čisté trávě.

PROČ VLASTNĚ POTŘEBUJEME KOLAGEN?

Naše tělo je schopno si kolagen samo vytvářet zhruba do věku 25 let. Poté tato schopnost rapidně klesá a čím jsme starší, tím více jej potřebujeme doplňovat z jiných zdrojů. Dlouhodobý nedostatek kvalitního kolagenu způsobuje kolagenové choroby, tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu. Tyto choroby postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu. Kolagen je nejdelší molekulou v lidském těle. Často je označován jako "supermolekula". Průměrná molekulová hmotnost kolagenové molekuly je 300 tisíc daltonů. Je to příliš mnoho na to, aby ji tělo absorbovalo po zkonzumování v její přirozené formě. 

DÁVKOVÁNÍ

 1-1½ polévkové lžíce (5-7g) 1x denně nejlépe ráno před jídlem na prázdný žaludek. Smíchejte alespoň s 200ml vody nebo džusu. Lze pít v teplých nápojích. Tento kolagen obsahuje zhuba 35 dávek (1dávka=5g), a jedna dávka stojí cca 32,40 Kč.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

OBSAH
5g
HLAVNÍ SMĚS
 
Hovězí kolagen
3000mg
Celá chaluha
220mg (143mcg jódu)
Listy kopřivy
150mg
Přeslička
70mg
Kořen zázvoru
65mg
KO-AKTIVNÍ SMĚS
 
Magnesium Glycinát
100mg
Zinek Glycinát
10mg
Vitamín A
100mcg
Mangan
2mg
Bór
1mg
Měď
1mg
Selen
150mcg
Vitamín K2
100mcg
Bez přídavných látek, barviv, dochucovadel a konzervantů.
Produkt neobsahuje pšenici, lepek, mléčné stopy a sóju.

SLOŽENÍ

Hydrolyzovaný kolagen (hovězí), celá chaluha, listy kopřivy, hořčík (magnesium glycinát), přeslička, zázvorový kořen, zinek (zinek glycinát), mangán (citrát mangánu), Vitamín A (Retinol), bór (Di-sodium tetraborát), měď (glycinát měďnatý), Vitamín K2 (Menaquinone-7), selen (L-seleno-methionin), přírodní příchuť citronu, list stévie na oslazení.

UPOZORNĚNÍ

Doporučené denní dávkování. Produkt není vhodný jako náhrada pestré stravy a náhrada vyvážené diety. Jste-li v ošetřování (nemocní), těhotní nebo očekávající těhotenství, konzultujte užívání výrobku s výživovým poradcem.
Skladujte mimo dosah dětí a mimo zdroj tepla a vlhka.