O MNĚ

Mé jméno je Monika Smětalová a před pár lety jsem přišla na to, že život není jen o přežívání. Ale od začátku..
Je to pár let, kdy jsem si sáhla na své pomyslné dno. Měla jsem velmi nepříjemné zdravotní a psychické problémy. Absolvovala jsem kolečko u lékařů a bylo mi řečeno, že mi vlastně nic není a jsem zcela zdravý člověk. Bohužel já se tak ale necítila. Bylo mi jako když mám za týden umřít a nechtěla jsem se smířit s tím, že bych se tak měla cítit nedej bože do ,,konce života“.

Po přečtení pár webů a knížek jsem si řekla, že to vezmu za druhý konec a začnu se soustředit na sebe. Našla jsem si na FB skupinu, která řeší stravu a po hlavě se vrhla na GAPS dietu, která mi moc pomohla a udala mi zcela nový směr ve stravování. Našla jsem ve skupině spoustu rádců, pomocníků a také svoji spřízněnou duši. Několik let mě trápil ekzém a bolesti břicha. A když musíte rodině i známým neustále dokola vysvětlovat, že vás něco bolí, tak už vám to za chvilku nikdo nevěří. Když ale máte člověka, kterému vše řeknete a on se vás snaží podpořit, pomáhá vám najít TO, proč vás vlastně vše bolí, tak se vám hrozně uleví..

Po pár týdnech GAPS diety jsem zjistila, že vynecháním lepku, laktózy a cukru se začínám cítit opravdu dobře. Zpočátku jsem tomu nechtěla ani uvěřit. Po měsíci mi zmizel ekzém z celého těla a já si říkala: tak a teď mam vyhráno. Ale nakonec člověk zjistí, že bude celý život něco řešit se zdravím a hlavně bude zkoumat sám sebe. Dnes už vím, že mám své fyzické tělo v pořádku a můžu se zaměřit na psychickou stránku, kterou řeším a budu řešit asi celý život. Začala jsem si vyjasňovat vztahy v rodině, vdala se za úžasného chlapa, cítím se zdravá. Přestěhovali jsem se na vesnici, kde chováme zvířátka a nabrala jsem sílu k otázce co dál..  

Začalo mi vrtat hlavou co vlastně naplňuje mě? Došlo mi, že je mi jedno jestli o mně někdo říká, že mám velký zadek, nebo že jsem taková a maková. Chci dělat to, co mě baví!! A mě baví vařit!! Baví mě míchat různé chutě dohromady a z GAPS jsem si odnesla závislost na oříškových máslech. Začala jsem doma míchat různé příchutě a dávat to ochutnávat známým, kamarádům, a každý jen chválil a chválil... Tak jsem se do toho vrhla po hlavě a doufám, že bude chutnat i Vám...

Vaše Monča :-)

IMG_2101 (1)